Odos gaminių priežiūra

Mūsų gaminiai pagaminti iš natūralios odos, kurioje gali būti nelygumų, smulkių randelių ir kitų unikalių žymių. Iš odos pagamintos rankinės išvaizda su laiku gali šiek tiek keistis. Natūraliai odai tausoti rekomenduojama taikyti specialias priežiūros priemones, pavyzdžiui, natūralaus bičių vaško priemones, padedančias atgaivinti spalvą ir paslėpti įbrėžimus. Odos priežiūros priemones galima įsigyti daugelyje avalynės, galanterijos, cheminių prekių parduotuvių. Jei naudosite impregnantą, apsaugosite rankinę nuo lietaus ir sniego, kas ypač svarbu šaltuoju metu laiku. Pageidautina atlikti šią procedūrą bent kartą per sezoną. Tačiau svarbu iš anksto įsitikinti, ar priemonė nepadarys žalos rankinės odai, nes, pavyzdžiui, avalynei naudojami impregnantai ne visada tiks ir rankinėms. Prieš tepant bet kokią odos priežiūrai skirtą priemonę tikslinga išbandyti ją mažiau matomoje rankinės vietoje. Laku dengtos odos rankinėms impregnanto naudoti nereikia.

  • Nelaikykite natūralios odos gaminių intensyviuose saulės spinduliuose ar drėgnoje patalpoje, nes tai gali pakenkti odos spalvai ar sąlygoti jos pasikeitimą.
  • Natūrali oda yra gyva, todėl venkite kontakto su vandeniu, purvu, riebalais. Kosmetikos ir parfiumerijos priemones visada laikykite atskiroje kosmetinėje su užtrauktuku.
  • Iš natūralios odos praktiškai neįmanoma išvalyti rašiklio, dažančios džinsinės medžiagos žymių.
  • Jei rankinės šiuo metu nenešiojate, padėsite jai išlaikyti savo formą, jeigu užpildysite ją nedažytu popieriumi ar kita medžiaga. Rankinę laikykite tam skirtame maiše, apsaugojančiame ją nuo dulkių, tačiau nenaudokite plastiko maišelių, kurie gali pakenkti odos spalvai.
  • Nenešiokite natūralios odos rankinėje ypač sunkių daiktų ir neperkraukite jos, šitaip padėsite jai išlaikyti savo formą ilgiau.
  • Šuslapusią rankinę reikėtų džiovinti kambario temperatūroje, niekada nedėkite jos prie atviros ugnies ar radiatoriaus, nenaudokite plaukų džiovintuvo. Galima sugerti vandens perteklių popieriniu rankšluosčiu ir palikti rankinę išdžiūti gerai vėdinamoje patalpoje.
  • Svarbu kuo greičiau pašalinti pastebėtus nešvarumus drėgna šluoste, nes kuo ilgiau nešvarumai užsibus odoje, tuo sunkiau bus juos išvalyti. Pirmiausia įsitikinkite, ar drėgmė nepalieka pėdsakų, pavalydami mažiau matomoje rankinės vietoje. Netrinkite odos, nes galite ją subraižyti ar pažeisti dažų sluoksnį. Sudrėkusi ar stiprios trinties paveikta oda dažus gali perleisti į kitą, šviesesnį paviršių. Oda neturėtų būti valoma labai dažnai ir gausiai.
  • Odines rankines rekomenduotina valyti specializuotose odos dirbinių valyklose.